Kontaktuppgifter

 

Visit Vasa / Vasaregionens Turism Ab
Postadress: PB 1003 65101 VASA, Finland
Besöksadress: Rewell Center 2 vån., Övretorget, Vasa
Öppettider

Telefon: +358 (0)6 325 1145
E-post: visit.vaasa@visitvaasa.fi

Gruppbokningar: booking@visitvaasa.fi

Faktureringsuppgifter och -adress



Max Jansson
, VD
Telefon: +358 (0)40 533 5083
max.jansson@visitvaasa.fi

- media och press 

 


Elina Malamo
 
Telefon: +358 (0)6 325 1144, (0)40 586 6980
elina.malamo@visitvaasa.fi
- ekonomi- och byråärenden
- Shopping Vaasa försäljning och evenemangskoordinering
- Vasa Salutorg och torgscenen

 


Erkki Laakso

Telefon: +358 (0)50 469 9007, (0)6 325 1141
erkki.laakso@visitvaasa.fi
- marknadsföring och försäljning
- bokningssystemet

 


Kurt Back

Telefon: +358 (0)6 325 1142, (0)50 351 1056
kurt.back@visitvaasa.fi
- mässor och marknadsföringstillställningar
- produktion av marknadsföringsmaterial

 


Nina Westerlund

Telefon: +358 (0)6 325 1146, (0)50 364 5140
nina.westerlund@visitvaasa.fi
- turistinformationstjänster
- innehållsproduktion på webben och i sociala medier

 


Laila Schauman

Telefon: +358 (0)50 394 6575
laila.schauman@visitvaasa.fi
- möten, kongresser och evenemang
- gratis och opartisk information och hjälp till evenemangsarrangörer

 


Magnus Söderström
Telefon: +358 (0)400 232 560
magnus.soderstrom@visitvaasa.fi
- Shopping Vaasa försäljning och marknadsföring

 

 


Hannele Kyrönlahti (vikariat till 24.10.2017)
Telefon. +358 (0)50 369 4456
hannele.kyronlahti@visitvaasa.fi
- Shopping Vaasa försäljning och markandsföring
- Marknadsföring Rewell Center
- Marknadsföring HS Center

 


Henna-Maija Sumuvuori, Shopping Vaasa
(Moderskapsledig till 24.10.2017)

 

  

 

 

Styrelse 2017-2018
Veli-Matti Laitinen, ordförande
Juha Häkkinen
Riku Asukas
Petra Gästgivars-Lundberg
Susanna Slotte-Kock                
Johanna Talso 
Christina Nygård
Mikael Alaviitala
Jessica Havulehto
Max Jansson, sekreterare