​​Yhteystiedot

 

Visit Vaasa / Vaasan seudun Matkailu Oy
Postiosoite: PL 1003, 65101 VAASA
Käyntiosoite: Rewell Center 2 krs., Ylätori, Vaasa
Aukioloajat

Puhelin: (06) 325 1145
S-posti: visit.vaasa@visitvaasa.fi
Ryhmävarauksia: booking@visitvaasa.fi

Laskutustiedot ja -osoite


 


 Max Jansson, toimitusjohtaja

Puh. 040 533 5083
max.jansson@visitvaasa.fi​ 

- lehdistö ja media

 


Teresia Finne-Helminen

Puh. (06) 325 1144, 040 586 6980
teresia.finne-helminen@visitvaasa.fi​

- toimisto- ja talousasiat
- Shopping Vaasa myynti ja tapahtumakoordinointi

 


 Erkki Laakso

Puh. (06) 325 1141, 050 469 9007 
erkki.laakso@visitvaasa.fi

- markkinointi ja myynti 
- varausjärjestelmäasiat

 

Kurt Back

Puh. (06) 325 1142, 050 351 1056 
kurt.back@visitvaasa.fi

- messut ja markkinointitilaisuudet 
- materiaalituotanto
- ryhmämyynti

 


Nina Westerlund

Puh. (06) 325 1146, 050 364 5140
nina.westerlund@visitvaasa.fi

- matkailuneuvontapalvelut 
- verkkosivujen ja sosiaalisen median sisällöntuotanto

 


Laila Schauman 

Puh. 050 394 6575 
laila.schauman@visitvaasa.fi

- kokoukset, kongressit ja tapahtumat 
- maksutonta ja puolueetonta neuvontaa ja apua tapahtumanjärjestäjille

 


Magnus Söderström 

Puh. 0400 232 560 
magnus.soderstrom@visitvaasa.fi

- Shopping Vaasa myynti ja markkinointi

 

 

Hannele Kyrönlahti

Puh. 050 369 4456 
hannele.kyronlahti@visitvaasa.fi

- Shopping Vaasa myynti ja markkinointi
- Rewell Center markkinointi
- ToriParkki markkinointi

 


 

Hallitus 2018-2019

Christina Knookala, puheenjohtaja
Juha Häkkinen
Ari-Pekka Soini
Petra Gästgivars-Lundberg 
Susanna Slotte-Kock
Minna Niemi 
Christina Nygård
Mikael Alaviitala
Jessica Havulehto
Max Jansson, sihteeri