Yhteystiedot

 

Visit Vaasa / Vaasan seudun Matkailu Oy
Postiosoite: PL 1003, 65101 VAASA
Käyntiosoite: Rewell Center 2 krs., Ylätori, Vaasa
Aukioloajat

Puhelin: (06) 325 1145
S-posti: visit.vaasa@visitvaasa.fi
Ryhmävarauksia: booking@visitvaasa.fi

Laskutustiedot ja -osoite



Max Jansson
, toimitusjohtaja
Puh. 040 533 5083
max.jansson@visitvaasa.fi

- lehdistö ja media
   
 


Elina Malamo

Puh. (06) 325 1144, 040 586 6980
elina.malamo@visitvaasa.fi
- toimisto- ja talousasiat
- Shopping Vaasa myynti ja tapahtumakoordinointi
- Vaasan Kauppatori ja Kauppatorin lava

 


Erkki Laakso

Puh. (06) 325 1141, 050 469 9007
erkki.laakso@visitvaasa.fi
- markkinointi ja myynti
- varausjärjestelmäasiat

 


Kurt Back

Puh. (06) 325 1142, 050 351 1056
kurt.back@visitvaasa.fi
- messut ja markkinointitilaisuudet
- materiaalituotanto

 


Nina Westerlund

Puh. (06) 325 1146, 050 364 5140
nina.westerlund@visitvaasa.fi
- matkailuneuvontapalvelut
- verkkosivujen ja sosiaalisen median sisällöntuotanto

 


Laila Schauman
 
Puh. 050 394 6575
laila.schauman@visitvaasa.fi
- kokoukset, kongressit ja tapahtumat
- maksutonta ja puolueetonta neuvontaa ja apua tapahtumanjärjestäjille

 


Magnus Söderström
 
Puh. 0400 232 560
magnus.soderstrom@visitvaasa.fi
- Shopping Vaasa myynti ja markkinointi

 

 


Hannele Kyrönlahti
  (sijaisuus 24.10.2017 asti)
Puh. 050 369 4456
hannele.kyronlahti@visitvaasa.fi
- Shopping Vaasa myynti ja markkinointi
- Rewell Center markkinointi
- HS Center markkinointi

 


Henna-Maija Sumuvuori

Äitiyslomalla 24.10.2017 asti.

  

     

 

 

Hallitus 2017-2018
Veli-Matti Laitinen, puheenjohtaja
Juha Häkkinen
Riku Asukas
Petra Gästgivars-Lundberg
Susanna Slotte-Kock                
Johanna Talso 
Christina Nygård
Mikael Alaviitala
Jessica Havulehto
Max Jansson, sihteeri